02.11.17

Lasteaed ja algklassid Valga muuseumis

Teisi pilte vaata SIIT                                                                        Fotode autor: Ave Visor

Valga Muuseum ootas Valga linna ja maakonna koolide ja lasteaedade õpetajaid ja lapsi tähistama saabunud maailmahariduskuud. Nagu juba tavaks, korraldas Valga Muuseum maailmahariduskuud juba mitmendat aastat järjest heas koostöös Valga Gümnaasiumiga.

Muuseumitund algas 14 mudilasele ja 20 suuremale lapsele huvitava näituse vaatamisega. Nimelt uudistati koos Valga Muuseumis eksponeeritavat Meelis Kihulase näitust “Puud ja inimesed”. Päev jätkus huvitava muuseumitunniga, kus teadur-koguhoidja Priit Riemann näitas meile huvitavaid ja vanu puidust töövahendeid. Igal esemel oli oma lugu. Õpetaja Pille rääkis meile meie naabritest saamidest ning Merili Madissoo abistas meil töötoas valmistada oma Pulksonit. Suuremad lapsed tegid muuseumi direktori Pikne Kamaga koos kõlapulkasid, mida kasutati hiljem muusikapala saateks.
Täname Valga Muuseumi ja Valga Gümnaasiumi peret vahva ja õpetliku tunni eest! Täname huviharidusprogrammi: nimelt sai antud õppereis toimuda tänu Ala Põhikooli loodus- ja aiatööringile.

Ave Visor

Kommentaare ei ole: