31.01.17

Avatud uste päev Viljandi Kutseõppekeskuses

Täna käisid meie kooli 8.-9. klassi õpilased Vana-Võidus Viljandi Kutseõppekeskuse lahtiste uste päeval.

Päeva avasõnad lausus kooli direktor Tarmo Loodus. Seejärel jagunesid õpilased gruppidesse ning alustati õppekäiku. Grupid jagati huvipakkuvate erialade järgi. Kokku oli kümme gruppi ning erialadeks teenindus, ehitus, arvuti, metallitööd ja autotehnika.


Kõik erialad olid põnevad, aga suuremat huvi tunti keevituse ja autotehnika vastu. Meie kooli õpilastele meeldis kutseõppekeskuses väga, eriti sellepärast, et seal sai ise erinevaid tegevusi proovida ja enda teadmisi kontrollida. Päeva lõpus jagati aktiivsematele õpilastele auhindu. Grupijuhid olid sõbralikud ja toredad.

Enamik 9. klassi õpilasi oli juba eelmisel aastal Viljandi Kutseõppekeskust külastanud. Paljud ütlesid, et pole välistatud võimalus, et neist saab sügisest selle kooli õpilane. 8. klassi õpilased loodavad ka järgmisel aastal lahtiste uste päeval osaleda, sest siis on neil tarvis oma edasiõppimisvõimalusi kaaluda.

Päev möödus edukalt ja meil oli väga lõbus.
Merily Siirak
9. kl õpilane

Õpilaste muljeid

Kadri: Viljandi Kutseõppekeskuses saab õppida huvitavaid erialasid, ka avatud uste päeva töötoad olid põnevad. Minule pakkus huvi kokanduse eriala. Töötoas õpetati tegema vahvleid ja pannkooke. Samuti külastasime kohvikut Amrita Cafe, kus meile räägiti, kuidas olla hea teenindaja.

Tanel: Kõik oli põnev. Kõikides töötubades sai ise midagi praktilist läbi teha ja oma teadmisi proovile panna. Mina tegin kõiki asju kaasa, näiteks keevitasin ise kuubiku kokku.

Silver: Erialade poole pealt meeldis mulle kõige rohkem autotehnik, aga huvi pakkusid ka rehvitehnik ja robootika, ehkki viimane tundus liiga keeruline.

Grete: Minule tundusid eriti põnevad keevitamine ja autolabor, kus räägiti palju autodest ja selgitati, mis on autodiagnostika. Ise tegin plekist küünlaaluse.

Madis: Kõige huvitavam oli autotöökoda. Ma läksin sellesse gruppi tegelikult ehituse pärast, aga seda eriala eriti ei tutvustatud.

Mariina: Mulle meeldisid keevitamine ja teenindus. Tundub, et teenindaja töö ei ole väga raske.

Kermo: Ma nägin seal väga huvitavat tehnikat, mida ma pole varem näinud. Mulle meeldis robootika.

Kaido: Meie grupile näidati puidutööd, PVC keevitust, torude paigaldamist. Kõik oli väga huvitav.

Kersti: Meeldis, et saime ise erinevaid asju teha, näiteks valada kipsist kujusid.

Kätlin: Minule meeldis autoelektri töötuba, samuti meeldis kipsornamentikat teha.

Merily: Sain palju uusi teadmisi ametite kohta, sain ise keevitamist ja plekksepatööd proovida. Võimalik, et lähen ka ise sellesse kooli õppima. Minu meelest oli see õppekäik väga tore.

Kommentaare ei ole: