12.12.14

5. kl õpilane Kevin Köster esindas Valgamaad noorte etlejate konkursil "Koidulauliku valgel"

Täna toimus Pärnus Koidula Muuseumis XVIII vabariiklik noorte etlejate konkurss "Koidulauliku valgel". Konkursi korraldajaks lisaks muuseumile on Pärnu Koidula Gümnaasium.

Osalejaid oli kokku kuusteist, kummaski vanuserühmas kaheksa. Võistlust hindasid Koidula muuseumi juhataja Elmar Trink, Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ja näitleja Katrin Nielsen, Pärnu linnavalitsuse hariduse- ja kultuuriosakonna üldhariduse spetsialist Virve Laube, Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppejuhataja Ille Rohtlaan ning luuletaja Margus Konnula ehk Contra, kelle loomingut etlejad Koidula tekstide kõrval esitasid.

Võistlus oli tasavägine, kõik etlejad olid huvitavad ja omanäolised. Kevinil läks hästi, ta pälvis Koidula Muuseumi eripreemia Koidula proosateksti esitamise eest. Kevin esitas katkendi jutustusest "Ojamölder ja tema minia". Konkursi peapreemia võitis Jõõpre kooli 9. kl õpilane Emilie Kirsi (juhendaja Helle Kirsi).

Enne autasustamist luges Contra oma värskemaid luuletekste. Pärast esinejate tänamist ja autasustamist mindi Koidula ausamba juurde ja süüdati küünlad. Vana kalendri järgi oli 12. detsember Koidula sünnipäev. Päev lõppes lõunasöögiga Endla teatri kohvikus.

Kommentaare ei ole: