19.05.14

Projekt "Helme valla lasteaialaste linnuõpe"

Sügisest kevadeni õppisid Helme valla kahe lasteaia (Ala Põhikool ja Ritsu LAK) lapsed linde. Alustati ränd- ja paigalindude õppimisega: lapsed said teada, miks linnud rändavad ja millised linnud jäävad meile talvituma. Ornitoloog Tarmo Evestuse juhendamisel saadi uusi teadmisi röövlindudest. Lapsed õppisid Eestis elavaid röövlinde, uurisid nende välimust, eluviisi ja toitumist. Saadi teada, miks neid tuleb kaitsta ja kuidas seda tehakse. Programmi lõpetas viktoriin röövlindudest. Kinnistamiseks joonistasid lapsed röövlinde. Detsembris vaatasid lapsed Rein Marani filmi meie tavalisematest laululindudest ja joonistati oma lemmik paberile.

Talilinde õpiti Riho Kinksi juhendamisel. Talvel hoolitseti meile talvituma jäänud lindude eest: meisterdati linnumaju ja rasvakuule ning anti aialindudele päevalilleseemneid. Veebruaris tutvusid lapsed jäälinnuga - aasta linnuga. Joonistati ja volditi jäälindu ning kuulati tema laulu.


Kevadel pakkusid põnevust õppepäevad "Lindude keelest" ja "Munast kanaks". Kuulati ja õpiti linnulaulu ning uuriti kanamuna ehitust ja selle arengut tibuks. Alal külastati talu, kus kasvatatakse kodulinde.


Projekti lõpuüritus toimus linnuristipäeval, 15. mail. Kuulati uskumusi tähtpäeva kohta, lauldi ja tantsiti rahvalikke tantse, autasustati parimaid linnutundjaid. Kriitidega joonistati asfaldile pilte lindudest.


Projekt andis lastele palju uusi teadmisi lindudest meie ümber ja tekitas huvi lindude jälgimise vastu.

Evelyn Tamm
projektijuht

Projekti toetasid rahaliselt
Helme vald ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.Tähistame linnuristipäeva

Õppepäev "Munast kanaks"

Rõõmsad linnuõppijad

Joonistame linde

Kommentaare ei ole: