17.09.11

Õppereis Sagadisse

Selle õppeaasta esimene reis viis meid keskkonnaharidusprojekti "Metsaõppeaasta Ala Põhikoolis" raames Sagadi looduskooli, mis asub maalilise ümbrusega Sagadi mõiskompleksis, endisaegses meiereis. Väljasõit oli kahepäevane, ööbisime võõrastemajas, mis paikneb endises mõisa valitsejamajas.

Neljapäeval tutvusime ümbruskonnaga, külastasime mõisahoonet. Metsamuuseumis õppisime juhendaja Tiina Jamsja käe all tundma puid, nende vilju, aga ka rahvapäraseid nimetusi. Õppetöö oli huvitav, kuna saime rakendada kõiki meeli: kompasime, kuulasime, nuusutasime ja pidime ära arvama, mis puu või tema viljaga on tegemist. Samuti pidime täitma töölehte, kus olid antud puulehed ja meie ülesandeks oli kirjutada või leida muusemi väljapaneku abil, mis liigiga on tegemist.

Pärast muuseumikülastust osalesime maastikumängus, kus pidime Sagadi mõisa ümbruses lahendama erinevaid ülesandeid: uurima talveaiast, kust on pärit sealsed liigid; leidma kivistisi; uurima mikroskoobi all kõrvenõgest, liblika tiiba ning lehetäid. Päeva lõpetas dendropargis jalutamine ning ülesanne, kus okaste ja käbide järgi pidime leidma pargist õiged puuliigid.

Reedene päev oli pühendatud seentele, millest huvitava ja sisuka ülevaate andis juhendaja Tiina Reintal. Seejärel läksime seeni ka metsa otsima. Leidsime ja nägime palju huvitavaid liike, näiteks kollast kärbseseent, panter-kärbseseent, aga ka haruldast puuseent - korallnarmikut. Saime teada, kuidas eristada mürgiseeni söödavatest, aga kõlama jäi soovitus, et korjata tohib ainult neid seeni, mida kindlasti tunned.

Metsamuuseumis
Teisi pilte vaata SIIT.
Jalutuskäik jõudis välja mere äärde ning sellega hakkas ka meie õppepäev lõppema. Pärast kehakinnitust asusime koduteele.

Koolis vastasime õpitu kinnistamiseks viktoriiniküsimustele ning alustasime õpimapi koostamist, mida täiendame pärast iga õppekäiku.

                                                          Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kommentaare ei ole: