28.03.11

Soome ja Rootsi reis

Vaheajal, 21.-23. märtsil käisime Soomes ja Rootsis ekskursioonil. Sõitsime välja päeval, mil kevad algas.

Soomes alustasime pealinnast. Helsingis käisime Senati väljakul ning muuseumis, mis asus selle kõrval. Muuseumis olid igasugused vanad riided ja kujukesed. Pärast seda läksime olümpiastaadioni juurde ning soovisime külastada sealset vaatetorni, aga see oli kahjuks kinni. Selle asemel läksime muuseumisse, mis asus seal läheduses. Selles muuseumis olid vanad sportlaste riided, jalanõud, sporditarbed ja medalid. Soovisime külastada ka kuulsat kaljusse raiutud Temppeliaukio kirikut, aga kahjuks oli see suletud. Viimasena külastasime Helsingis Sibeliuse parki ja monumenti. Saime ka natuke vaba aega ning seejärel jätkus reis Turu suunas.

Turus käisime vaatamas Turu katedraali, mis on väga suur ja uhke. Samuti käisime Turu südalinnas, mis on väga ilus. Turu on Soome kõige vanem linn. Käisime ka Turu lossi juures, kuid sisse ei saanud, sest nagu paljud teised kohad oli seegi esmaspäeval kinni. Mõned soovisid külastada Caribian Spa veeparki, teised said vaba aega, et Turus veel ringi vaadata. Õhtul jõudsime sadamasse, läksime laevale Isabella ning hakkasime sõitma Rootsi poole.

Varahommikul jõudsime Sigtuna linna. Sealt läksime Drottningholmi, kus külastasime kuningalossi parki. Stockholmis sõitsime kõigepealt bussiga ringi ning giid Ülle tutvustas meile sealseid hooneid. Käisime kuningalossi juures ning külastasime muuseumi, kus saime näha uhkeid rõivaid, tõldu, kroone, relvi. Väga põnev oli vahtkonnavahetus. Otsisime üles ka väikese poisi kuju, mis on turistide seas väga populaarne: nimelt usutakse, et see, kes poisi pead silitab, satub kindlasti Stockholmi tagasi. Seejärel käisime loodusmuuseumis, kus oli palju erinevaid skelette, loomade-lindude topiseid. Minul oli seal väga põnev. Vaatasime Cosmonova filmi ürgloomadest, kes elasid vees. Film oli põnev veel sellepärast, et see oli 3D. Veel käisime Vasa muuseumis, kus saab vaadata 17. sajandist pärit laeva, mis tõmmati veest välja 333 aastat pärast tema uppumist. Vaatasime filmi laeva ajaloost ja taastamisest, mis oli väga aega- ja vaevanõudev töö. Saime Stockholmis ka veidi vaba aega ning siis läksime sadamasse. Tagasi sõitsime laevaga Amorella.

Järgmisel päeval alustasime koduteed, meie bussijuht oli väga tore ning jõudsime kenasti koju.

Merit Sillaots
6. kl õpilane

Kommentaare ei ole: