03.03.16

Haridusmess kutsus taas nutikalt valima

Valga spordihallis toimus tänavugi haridusmess "Vali nutikalt!", kus noored said tutvuda õppimisvõimalustega nii Valgamaal kui ka mujal Eestis. Esindatud olid nii gümnaasiumid, kutse- kui ka kõrgkoolid. Messil osales üle viiesaja õpilase, nende hulgas ka meie kooli 8.-9. klassi õpilased.

Infot õppimisvõimaluste kohta said noored enda sõnul küllaga. Peamiselt uuriti, missuguseid erialasid saab õppida erinevates kutsekoolides, sest paljud õpilased on endale sihiks võtnud pärast põhikooli lõpetamist kohe ametit õppima asuda. Oli ka neid, kes uudistasid gümnaasiumide ja kõrgkoolide väljapanekuid.

Kõige rohkem meeldisid õpilastele sellised väljapanekud, kus sai omal nahal midagi järele proovida. Näiteks Tartu kutsehariduskeskuse boksis sai lämmastiku abil valmistada jäätist, Valga kutseõppekeskuse telgis sai proovida logistiku tööd, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli juures sai näha, kuidas võetakse verd, TTÜ Eesti mereakadeemia tutvustajad õpetasid sõlmi tegema ning Kõrgema Sõjakooli esinduse juures oli võimalik proovida, kui raske võib olla sõduri varustus.

Lisaks koolidele olid messil esindatud erinevad asutused, organisatsioonid  ja firmad (töötukassa, maanteeamet, Rajaleidja keskus, noorsootöökeskus Tankla, Kaitseliit jpt).

Rohke külastajate arv näitab, et sellist messi on noortele tarvis. Ehkki tänapäeval piisaks info otsimiseks nutitelefonist, on tähtis ka oma silmaga uurimine, üksteisega suhtlemine ja erinevate kogemuste saamine.

Kommentaare ei ole: